Co to jsou pracovnělékařské služby? A co to pro zaměstnavatele znamená?

Každý podnikatel by měl vědět, co to je bezpečnost práce a co to je požární ochrana. Případná nevědomost může podnikatele stát opravdu obrovské množství peněz. Udělované pokuty, které se udělují při kontrolách, kdy se přijde na to, že BOZP či PO není vyřešené, mohou dosahovat ne stovek tisíc korun, ale mohou sahat až do několika milionů korun. Proto si zavčasu vyřešte BOZP a PO. S tím souvisí mimo jiné i pracovnělékařské služby, jenže málokterý lídr firmy ví, co to je nebo co to pro něj znamená.

Pod pracovnělékařskými službami si představme zdravotní služby, které je povinen zaměstnavatel zajistit pro své zaměstnance. Tuto povinnost definuje rovnou několik zákonů a vyhlášek, které definují pracovnělékařské služby jako zdravotní služby preventivní, v rámci kterých je třeba zjistit způsobilost budoucího zaměstnance k dané pracovní činnosti. Vyhlášky a zákony také stanovují povinnost zaměstnavateli uzavřít smlouvu písemně s poskytovatelem pracovnělékařských služeb, také ukládají zaměstnavateli povinnost respektovat závěry lékařských posudků.

Samozřejmě vyhlášky a zákony určují i povinnosti zaměstnance. Ten se musí podrobit prohlídkám pracovnělékařských služeb.

pixabay.com

Co bývá obsahem pracovnělékařských služeb?

Nabízí se otázka, co všechno bývá obsahem pracovnělékařských služeb. Obsahem bývá například hodnocení zdravotního stavu zaměstnanců nebo osob, které se o zaměstnání uchází. Také obsahem bývají i poradenské činnosti nebo dohled na pracovišti či nad výkonem práce, nad závodním stravováním.

Je toho na vás moc?

Připadá vám, že je toho na vás najednou moc? Že je to najednou jedna obrovská smršť informací? Nezoufejte, nemusíte se o to starat vy. Stačí, když to necháte na firmě Extéria, která je poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO. Na internetu najdete hromadu referencí a recenzí týkající se spolupráce s firmou Extéria.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.