Investiční plán krok za krokem – pomůže vám DRFG

Dříve než se pustíte do investování, měli byste mít jasno ve své výchozí situaci, ve svých cílech i v nejvhodnějších způsobech jejich dosažení. Zkrátka rozhodně nepodceňte pečlivou přípravu vašeho investičního plánu. Jak na něj?

1. krok – stanovte si svůj investiční cíl

Jasně si formulujte, co chcete investováním dokázat, na co chcete dosáhnout. Chcete mít v budoucnu slušnou měsíční rentu k důchodu? Jak vysokou? Chcete našetřit peníze na studium pro své děti? Kolik bude potřeba? Chcete získat sumu pro nákup nemovitosti? Pro vaše bydlení nebo pro investici? Chcete si koupit vlastní letadlo?

Pusťte se klidně do diskuze se svými blízkými a vše pečlivě rozmyslete. Váš investiční cíl je nejdůležitějším základem pro váš investiční úspěch

2. krok – udělejte si pečlivou inventuru současného majetku a cashflow

Spočítejte si hodnotu svého současného majetku, své příjmy a výdaje. Stanovte si své volné cashflow – tedy to, kolik peněz máte pro investování k dispozici. Odhadněte také, jak se vaše volné cashflow bude v budoucnu měnit.

S těmito informacemi si celou investiční situaci pečlivě namodelujte. Pro základní modelování můžete použít např. jednoduchou aplikaci společnosti DRFG (David Rusňák Family Group) na webu www.fondime.cz.

3. krok – vyplňte investiční dotazník a promluvte s odborníkem

Kontaktujte investičního poradce a vyplňte u něj tzv. investiční dotazník. Ten vám pomůže stanovit váš investiční profil. Zjistíte, jak na vás působí riziko, jak reagujete na případné ztráty a další velmi důležité informace, bez kterých se úspěchu v investování dočkáte jen těžko.

Každý seriózní investiční poradce (např. ze společnosti DRFG) s vámi investiční dotazník vyplní a jednotlivé body s vámi projde. Očekávejte důkladnou diskuzi, z které vyplynou doporoučení šitá přesně vám na míru.

4. (mezi) krok – vytvořte si krátkodobou finanční rezervu

Před zahájením investování si ještě vytvořte dostatečnou rezervu na nenadálé výdaje. Tento mezikrok je důležitý proto, abyste kvůli nečekaným okolnostem fondy nemuseli prodávat zrovna v nevhodnou chvíli. Dodržení investičního horizontu je pro úspěch klíčové.

5. krok – vyberte konkrétní investiční produkty a pusťte se do toho

S plánováním konkrétních investic a s výběrem vhodných investičních produktů si nechte poradit od odborníků. Dejte si pozor na to, koho si ke spolupráci vyberete. Prostudujte si všechny dostupné informace o vybrané investiční společnosti, najděte si recenze, dejte na dobré jméno spíše než na pohádkové sliby. Nechcete přece nasednout do nějakého pochybného investičního letadla.

Krok vedle určitě neuděláte s investiční společností DRFG. Tato česká investiční skupina investuje do perspektivních projektů, společností a nemovitostí v Česku a spravuje dva úspěšné podílové fondy určené pro veřejnost – nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund a dluhopisový fond DRFG UCITS Bond Fund.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.