kratkodobe investice do akcii screener finviz1
 

Jak koupit akcie

S rozmachem světa tradingu se stále více lidí zajímá o to, jak koupit akcie. Ačkoliv se to může zdát jako koncept pouze pro určitou skupinu lidí, opak je pravdou a koupit akcie je dnes opravdu jednoduché a hlavně dostupné také pro tzv. retail klientelu, tedy běžné smrtelníky, kteří nedisponují velkými obnosy peněz nebo hlubokými znalostmi o světě online tradingu.

Ačkoliv se jedná o dostupný nástroj, jak přijít k zajímavému zisku, stále s sebou přináší určitá rizika a je proto velmi důležité se adekvátně informovat o tom, jak svět akcií funguje, jaké faktory mohou ovlivnit váš zisk nebo naopak vaši ztrátu a jak najít nejvýhodnější možné obchody.

Jak najít příležitosti a začít obchodovat

Když si člověk položí otázku, jak nakoupit akcie, začne také hledat odpověď, což může celou řadu lidí znechutit. Od minulého století, kdy byly akcie výrazně zpopularizovány s rozmachem průmyslů a velkých společnosti, se tento svět tradingu výrazně změnil a je překypuje nejen informacemi, ale také podvodníky.

Než se tedy rozhodnete pro nakup akcii je dobré postupovat podle následujících kroků, a to pro vlastní bezpečí, ale také bezpečí vašich financí:

 1. Výběr správného a licencovaného brokera
 2. Registrace obchodního účtu
 3. Financování obchodního účtu dle podmínek pro minimální vklad
 4. Prohlédnutí možných bonusových nabídek
 5. Využití demo účtu a vzdělávacích materiálů
 6. Výběr prvního obchodu a otevření pozice

Kde a jak koupit akcie

Míst kde koupit akcie v dnešní době existuje celá řada a je proto velmi důležité najít takové, které odpovídá vašim představám a požadavkům. Existuje několik elementů, na které je důležité se zaměřit při každém výběru místa k obchodování a jedná se o následující.

 • Zda broker nabízí vzdělávání a demo účet
 • Zabezpečení a regulační dozor
 • Výběr účtů a dostupnosti pro retail klientelu
 • Výše minimálního vkladu
 • Požadavky na marže, poplatky a provize
 • Výše finanční páky a nabízené spread

Jakmile si zjistíte všechny tyto aspekty, například za pomocí informačních a porovnávacích portálů, bude nákup akcií opravdu snadný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.