ready made
 

Jak si rychle pořídit vlastní společnost

Začít podnikat je sen mnoha lidí. Někteří si toto přání splní, zatímco jiní se vymlouvají na to, že založení společnosti je časově, finančně a psychicky náročné. Ne vždy tomu tak musí být. Pokud budete chtít podnikat, můžete si pořídit ready-made společnost.

Co jsou ready-made společnosti

Ready-made společnosti se také jinak říká předzaložená společnost. Jedná se o takové firmy, které mají všechny potřebné náležitosti k tomu, aby mohly být okamžitě použity k Vašemu podnikání.

Nebudete tedy muset zbytečně čekat na založení, ale rovnou si můžete naplánovat průběh vašeho podnikání. Firma bývá založena pouze za účelem převodu konečnému klientovi. Vybrat si můžete společnost s ručením omezeným, akciovou společnost nebo evropskou společnost, s tím také souvisí výše základního kapitálu.

ready made

Co je součástí ready-made společnosti

Aby byla společnost kompletní a sloužila k okamžitému podnikání, musí mít následující náležitosti:

  • Zápis v obchodním rejstříku – poté, co je společnost založena, musí být zapsána v obchodním rejstříku, a to včetně veškerých zákonem daných povinností.
  • Obchodní minulost – i přesto, že jsou společnosti již založené (někdy i několik měsíců), nevykonávají žádnou obchodní činnost, takže se nemusíte bát nezaplacených pohledávek a nesplněných závazků.
  • Základní kapitál – můžete se spolehnout na to, že všechny společnosti mají plně splacený základní kapitál, který je stanoven podle druhu firmy nebo majitelů, kteří ji zakládají.
  • IČO – součástí každé společnosti je také daňové identifikační číslo. I to bývá součástí již založených společností, můžete si tedy rovnou vyřizovat razítka, protože máte všechny informace, které potřebujete.

Povinnost při zakoupení ready-made společnosti

I když mají společnosti všechny náležitosti k podnikání, musíte tuto firmu nejprve převést na své jméno, ačkoli je zákonem dané, že jednat za společnost můžete už od chvíle, kdy ji zakoupíte.

  • Jednatel – bude muset být odvolán současný jednatel a jmenován následující.
  • Valná hromada – budete muset svolat valnou hromadu.
  • Název a sídlo – pokud se Vám nelíbí současný název společnosti, můžete ho změnit, stejné pravidlo platí i pro sídlo.
  • Nové živnosti – společnosti mají stanovenou oblast, ve které budou podnikat. Pokud ji budete chtít změnit, třeba i časem, budete muset živnosti ohlásit. Jestliže si vyberete živnost, která není volná, budete muset doložit i potřebné vzdělání nebo osvědčení.
  • Podpis smlouvy – samozřejmě budete muset podepsat smlouvu, která řeší prodej firmy novému majiteli.

ready made spolecnost

Změny jsou většinou k dispozici do 5 pracovní dní, poté si můžete zažádat o nový výpis z obchodního rejstříku.

Nabídku již připravených ready-made společností najdete např. na stránkách registrační agentury Parkerhill.cz. Agentura nabízí i nezávaznou konzultaci, v rámci které s Vámi vše probere a případně doporučí efektivní řešení Vašich požadavků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.