Jak si rychle pořídit vlastní společnost

Začít podnikat je sen mnoha lidí. Někteří si toto přání splní, zatímco jiní se vymlouvají na to, že založení společnosti je časově, finančně a psychicky náročné. Ne vždy tomu tak musí být. Pokud budete chtít podnikat, můžete si pořídit ready-made společnost.

Co jsou ready-made společnosti

Ready-made společnosti se také jinak říká předzaložená společnost. Jedná se o takové firmy, které mají všechny potřebné náležitosti k tomu, aby mohly být okamžitě použity k Vašemu podnikání.

Nebudete tedy muset zbytečně čekat na založení, ale rovnou si můžete naplánovat průběh vašeho podnikání. Firma bývá založena pouze za účelem převodu konečnému klientovi. Vybrat si můžete společnost s ručením omezeným, akciovou společnost nebo evropskou společnost, s tím také souvisí výše základního kapitálu.

ready made

Co je součástí ready-made společnosti

Aby byla společnost kompletní a sloužila k okamžitému podnikání, musí mít následující náležitosti:

  • Zápis v obchodním rejstříku – poté, co je společnost založena, musí být zapsána v obchodním rejstříku, a to včetně veškerých zákonem daných povinností.
  • Obchodní minulost – i přesto, že jsou společnosti již založené (někdy i několik měsíců), nevykonávají žádnou obchodní činnost, takže se nemusíte bát nezaplacených pohledávek a nesplněných závazků.
  • Základní kapitál – můžete se spolehnout na to, že všechny společnosti mají plně splacený základní kapitál, který je stanoven podle druhu firmy nebo majitelů, kteří ji zakládají.
  • IČO – součástí každé společnosti je také daňové identifikační číslo. I to bývá součástí již založených společností, můžete si tedy rovnou vyřizovat razítka, protože máte všechny informace, které potřebujete.

Povinnost při zakoupení ready-made společnosti

I když mají společnosti všechny náležitosti k podnikání, musíte tuto firmu nejprve převést na své jméno, ačkoli je zákonem dané, že jednat za společnost můžete už od chvíle, kdy ji zakoupíte.

  • Jednatel – bude muset být odvolán současný jednatel a jmenován následující.
  • Valná hromada – budete muset svolat valnou hromadu.
  • Název a sídlo – pokud se Vám nelíbí současný název společnosti, můžete ho změnit, stejné pravidlo platí i pro sídlo.
  • Nové živnosti – společnosti mají stanovenou oblast, ve které budou podnikat. Pokud ji budete chtít změnit, třeba i časem, budete muset živnosti ohlásit. Jestliže si vyberete živnost, která není volná, budete muset doložit i potřebné vzdělání nebo osvědčení.
  • Podpis smlouvy – samozřejmě budete muset podepsat smlouvu, která řeší prodej firmy novému majiteli.

ready made spolecnost

Změny jsou většinou k dispozici do 5 pracovní dní, poté si můžete zažádat o nový výpis z obchodního rejstříku.

Nabídku již připravených ready-made společností najdete např. na stránkách registrační agentury Parkerhill.cz. Agentura nabízí i nezávaznou konzultaci, v rámci které s Vámi vše probere a případně doporučí efektivní řešení Vašich požadavků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.