tonery
 

Jak ušetřit na toneru do tiskáren

Náplně do tiskáren charakterizuje především výtěžnost, tedy množství standardizovaného papíru, který je při průměrném pokrytí možné na jedno naplnění vytisknout. Při nákupu tiskárny – ať už do kanceláře nebo pro domácí použití – se obvykle orientujeme spíše na její funkce a možnosti.

V současné době jsou ceny tiskáren velmi nízké, jelikož hlavním výdělečným zdrojem výrobce bývá prodej spotřebního materiálu, kterým jsou hlavně tonery a cartridge s omezenou životností.

Náplně pro laserové a inkoustové tiskárny

Kromě samotné technologie tisku se laserové a inkoustové tiskárny liší primárně v typu a parametrech nanášeného materiálu, což ovlivňuje zejména kvalitu tisku. Inkoustové cartridge poskytují vysoce kvalitní tisk a hodí se spíše pro grafické barevné výstupy.

Laserové tiskárny naopak vynikají v případě, že je tiskárna používána ve větší míře k černo-bílému, občasnému nebo velkoobjemovému tisku díky výrazně trvanlivější práškové náplni toneru.

tonery

 

Výměna toneru v laserové tiskárně

Se snižováním kvality tisku a dosažením limitní výtěžnosti toneru stojí majitel tiskárny před rozhodnutím, jaký typ náhradního toneru zvolit. Rozdíly mezi tonery do tiskáren nabízenými na trhu spočívají především v ceně. V tomto ohledu existují tři základní varianty toneru:

  • originální
  • kompatibilní
  • repasovaný (renovovaný)

Originální tonery

Originální tonery vyrábí přímo výrobce tiskárny a jsou plně kompatibilní s konkrétním modelem. Jejich výhodou je garantovaná kvalita a stoprocentní kompatibilita s technologickým provedením tiskárny.

Jelikož se ovšem jedná o primární zdroj příjmu výrobce, je jejich cena obvykle vysoká a v některých případech se přibližuje ceně samotné tiskárny.

Kompatibilní tonery

Chcete-li ušetřit, je vždy výhodnější pořídit kompatibilní nebo repasovaný typ toneru. Kompatibilní tonery do laserových tiskáren jsou levnější variantou, která nemusí být vždy zcela kompatibilní s modelem konkrétní tiskárny.

Jedná se o tonery vyráběné jako alternativa originálních toneru ze stejných nebo obdobných součástí v odlišném materiálovém řešení, které umožňují výrazné snížení ceny produktu i náplně.

Kvalita tisku u kompatibilního toneru může dosáhnout stejné úrovně jako u originálního toneru, jeho cena je nižší především kvůli použitým surovinám a polotovarům, a také značce.

tonery1

 

Repasované (renovované) tonery

Repasované tonery jsou znovunaplněné kompatibilní nebo originální tonery do laserových tiskáren.

Jedná se o nejlevnější variantu výměny náplně dosahující až 40 % ceny nového toneru, jelikož výrobce vlastní pouze technologii k doplnění již existujícího těla komponenty a zajištění náplně proti samovolnému úniku.

U repasovaných tonerů je ovšem vždy nutné vyhledat spolehlivého výrobce, který zaručí soulad s evropskou standardizací, jelikož jak složení náplně, tak její ochrana musí odpovídat specifickým požadavkům pro bezpečnou funkčnost.

Rozhodnete-li se pro nákup repasovaného toneru, vždy si ověřte, že se jedná o výrobek s potřebnou certifikací, jež zajistí, že náplň neobsahuje škodlivé až toxické látky, a který je vybaven všemi požadovanými ochrannými prvky.

Kompatibilita, kvalita tisku i výtěžnost repasovaného toneru od ověřeného výrobce je srovnatelná s originálním nebo kompatibilním tonerem. Vyberte si repasovaný toner na stránkách inComputer.cz se slevou až 60 % oproti zcela novému toneru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.