Co byste měli vědět o krátkodobých půjčkách?

Krátkodobá půjčka je v poslední době velmi diskutovaným pojmem. Setkáte se s ní především v nabídkách nebankovních společností, které inzerují různé finanční produkty na internetu. Také jste již takovou nabídku viděli, ale lámali jste si hlavu nad tím, co si pod pojmem krátkodobá půjčka představit? Zde je základní vysvětlení této problematiky.

Krátkodobá půjčka se vyznačuje kratší dobou splatnosti, obvykle od pěti dnů do jednoho měsíce u nebankovních společností nebo šesti měsíců, pokud se rozhodnete pro banku. Finanční obnos, který si takto můžete půjčit, se pohybuje většinou v řádu tisícikorun. Půjčku si můžete sjednat přímo na pobočce věřitele, u nebankovních společností i online či formou SMS. Doba, za kterou se požadovaná částka objeví na Vašem účtu, se podle typu věřitele pohybuje od několika minut až po několik dní. Na žadatele o krátkodobou půjčku nejsou většinou kladeny příliš vysoké nároky a je tak dostupná širokému spektru uživatelů.

HP_zaplo_logo_newNa trhu se pohybuje spousta bankovních i nebankovních společností, které nabízejí své služby v tomto oboru. Pokud se rozhodnete pro některou z nebankovních společností, měli byste vybírat s rozumem. Vždy si projděte reference klientů a prostudujte si obchodní podmínky. Férová společnost na svých stránkách uvádí přehledně všechny tyto informace, spolu s kontaktními údaji. Mezi jinými můžeme uvést společnost Zaplo.cz, na jejíchž stránkách www.zaplo.cz najdete vše zmíněné spolu s půjčkovou kalkulačkou, kde si můžete svou půjčku sami namodelovat. Celý proces žádosti, schválení a převodu peněz může trvat pár minut až zhruba dva dny, v závislosti na tom, u jaké banky máte účet.

U krátkodobé půjčky musíte počítat s vyšším úrokem a vysokými sankcemi v případě nesplácení. V případě, že se tedy dostanete do situace, kdy nebudete schopni splátku zaplatit, kontaktujte svého věřitele. Vše se dá vždy vyřešit, zatímco zapírání problému Vám v tomto případě nepomůže a mohlo by se Vám dost prodražit.

Abychom tedy vše shrnuli, krátkodobá půjčka je především pro ty, kdo si chtějí půjčit jen pár stovek či tisíců korun a jsou schopni tuto částku v krátkém intervalu splatit, přičemž o sobě nemusí sdělovat příliš mnoho informací ani čímkoliv ručit. Peníze jsou dispozici poměrně brzy a pak již záleží jen na Vás, zda svou půjčku splatíte včas a vyhnete se tak vyšším sankcím za prodlení.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.