Jak vydelat na dluhopisech a zaroven minimalizovat riziko
 

Jak vydělat na dluhopisech a zároveň minimalizovat riziko?

Minimální riziko a maximální výnos. To je alfa a omega každého investora. Jak to ale funguje u dluhopisů? Na to se podíváme v tomto článku.

Každý by si určitě chtěl přilepšit. Věděli jste ale, že k tomu, abyste zhodnotili svoje úspory, nepotřebujete až tak velký vstupní kapitál. V následujících řádcích vám totiž ukážeme způsob, kde vám stačí relativně malý vstupní kapitál výměnou za relativně zajímavý zisk.

Nacenění dluhopisů

Jde o investování do dluhopisů. Dluhopisy jsou totiž relativně zajímavá položka, kterou můžete pořídit v různých hodnotách. Záleží ovšem na samotné firmě, v jaké hodnotě dluhopisy vypíše. V některých případech je jejich hodnota minimálním (například v jednotkách tisíc korun), jindy jejich cena dosahuje i několika desítek tisíc korun.

Investování do dluhopisů přitom není příliš obtížné. Na investičním trhu si stačí vybrat firmu, která dluhopisy nabízí, a některý si od nich koupit. Mějte ale na paměti, že každý dluhopis se od sebe výrazně liší. A to nejen svoji nákupní cenou, ale celou řadou dalších aspektů. Mezi ty nejdůležitější patří především:

  • úroková sazba,
  • riziko.

Vysoký úrok = velké riziko?

Jestliže si chcete alespoň trošku vydělat, měli byste cílit na dluhopisy, které nabízejí alespoň čtyř a více procentní návratnost vaší investice. Nižší sazby sice také nejsou k zahození, ale nepočítejte s tím, že si s jejich pomocí nějak výrazněji vyděláte. Zvlášť v dnešní době, kdy se inflace vyšplhala do astronomických výšin.

Při investování do dluhopisů byste tedy měli dbát především na to, kolik vlastně chcete vydělat a jak velké riziko jste ochotní postoupit. Dobře známá rovnice „větší výnos = větší riziko“ totiž mnohdy nemusí platit. Například společnost Premiot nabízí dluhopisy s vysokým úročením 8 % a velice nízkým rizikem. Dluhopisy jsou totiž podepřeny směnkou emitenta a majetkem společnosti. Než tedy začnete nakupovat, je potřeba si nastudovat co nejvíce informací o tom, jak investovat do dluhopisů. Jinak by vám zbytečně mohla ujít skvělá příležitost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.