Jak správně vybrat podnikový informační systém?

Pro velké firmy a gigantické korporace je implementace podnikového informačního systému samozřejmostí. Bez něj by svůj byznys ukočírovaly jen těžko. Důvod je prostý – velké množství agend a ještě větší množství zaměstnanců, péče o zákazníky, správa firemních kontaktů a další záležitosti, které souvisí s chodem firmy. Bez informačního systému by správa a řízení těchto aspektů nebyla možná.

Ale co menší firmy nebo dokonce živnostníci? Potřebuje podnikový informační systém i tato cílová skupina? Vhodně zvolené řešení zefektivní chod každé firmy, a to bez ohledu na její velikost. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na pořízení podnikového informačního systému, jistě vás bude zajímat, čím se řídit při výběru.

Podnikové informační systémy se často označují jako ERP (angl. Enterprise Resource Planning) a jejich úkolem je sjednocení a automatizace firemních procesů souvisejících se všemi relevantními činnostmi firmy. V praxi může mít podnikový systém neuvěřitelné množství funkcí – například: nástroje pro správu, sledování, analyzování, kontrolování a sledování obchodních transakcí a projektů, interní komunikaci a zadání úkolů zaměstnancům, plánovací nástroje, správu skladu a další funkce. Jinými slovy – ERP může sloužit pouze jako účetní program, ale také jako manažerský informační systém.

Hlavním přínosem podnikového informačního systému by měla být automatizace, standardizace a urychlení firemních procesů. Aby tomu tak bylo i v případě vaší firmy, musíte zvolit software, který svými funkcionalitami odpovídá konkrétním potřebám a oboru vašeho podnikání. Klíčovou roli může hrát také počet zaměstnanců / spolupracovníků, kteří budou systém využívat společně s vámi.

Stále nemáte jasno, jak vybrat podnikový informační systém? Obraťte se na odborníky z české vývojářské společnosti Saul IS a informujte se o softwaru RIS. Na své si přijdou menší firmy i zájemci o manažerské informační systémy. Více se dozvíte na www.saul.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.