eshop
 

Jak začít prodávat na novém e-shopu

Založení e-shopu na podnikání je vhodná volba na přivydělání peněz, ale musíte se vždy mezi konkurencí najít a předcházet si zákazníky, aby neodešli za lepší nabídkou, výhodnějším produktem nebo nadstandardní službou (doprava zdarma, doručení do následujícího dne).

Co zařídit před spuštěním e-shopu

 1. Obor – nejprve si musíte ujasnit, v čem přesně budete podnikat, tedy čeho všeho se konkrétně bude váš e-shop týkat. S tím také souvisí i způsob založení podniku. Podnikat totiž můžete pomocí živnosti nebo založením společnosti s ručením omezeným. Vždy je dobré podnikat v oboru, kterému rozumíte. Pokud si vyberete něco, o co je na trhu zájem, můžete vydělat více peněz, ale pouze v krátkém čase, poté vás dostihne nedostatek informací, který vám zajistí akorát nulovou klientelu.
 2. Rozšíření – ujasněte si také, zda budete podnikat pouze z pohodlí vašeho gauče nebo si založíte i kamennou prodejnu. Rozšířit podnik však můžete i v průběhu podnikání, až zjistíte, že se vám daří.
 3. IT specialista – založení e-shopu není přímo složité, ale zároveň se také nejedná o pouhé přihlášení do nějaké sociální sítě. Odborníci vám pomohou e-shop zabezpečit, založí vám platební možnosti, zajistí fungování při objednání a propojí skutečný stav zboží s e-shopem, aby si nikdo nemohl objednat produkty, které jsou již vyprodány.
 4. Bankovní účet – nikdy nepodnikejte s osobním účtem, kde by bylo poté složité prokázat, jaké platby jsou osobní a jaké souvisí s podnikáním. Založte si tedy v bance nový běžný účet.
 5. Konkurence – na spuštění nikdy nespěchejte. Zjistěte si také, jakou máte na trhu konkurenci. Jaké mají ceny a proč u nich zákazníci nakupují.

Po spuštění e-shopu si zajistěte reklamu, aby se o vašem podnikání dozvědělo nejvíce lidí. Jestli do reklamy nechcete investovat, stačí vložit příspěvek na vaše sociální sítě a nechat informací šířit dál.

eshop

Jaký druh e-shopu zvolit

Na trhu jsou k dispozici 3 druhy e-shopu. U všech těchto druhů existují jistý výhody, ale zároveň také nevýhody.

 • e-shop na míru
 • pronájem e-shopu
 • open-source e-shop

E-shop na míru

Tyto e-shopy se doporučují převážně pro znalce, kteří se ve fungování e-shopu pohybují již delší dobu. Založit si e-shop na míru je poměrně drahá záležitost. Založení je přesně podle vašich představ, ale za to vše musíte také zaplatit nemalé částky. Založení je také poměrně zdlouhavé, takže nemůžete začít podnikat okamžitě.

eshop1

Pronájem e-shopu

E-shopy k pronájmu jsou k dispozici za mírnější ceny. Můžete je sehnat za pár stovek měsíčně a podnikat můžete začít okamžitě. U tohoto druhu máte vždy k dispozici online podporu, když budete potřebovat. Ovládání není nějak složité, abyste si museli najmout odborníka. Pronájem e-shopu se doporučuje každému, který s podnikáním začíná

Open-source e-shop

Tyto e-shopy mají volný zdrojový kód, takže s jejich pomocí může začít podnikat opravdu každý. Velikou nevýhodou bývá, že tyto e-shopy nejsou zabezpečeny, takže je může jakýkoli schopný hacker napadnout. Stejně tak jako e-shopy k pronájmu jsou i tyto e-shopy vytvořeny všechny totožně. Každý zákazník tedy pozná, že se jedná o e-shopy, které nejsou originální.

EET

Elektronická evidence tržeb je nyní součástí každého obchodu, ale pozor, jsou i výjimky. Pokud se rozhodnete podnikat pouze přes e-shop, může se vám EET vyhnout. Situace, kdy se na vás EET nevztahuje:

 • Online platba – jestliže vám zákazník zaplatí pomocí své karty online.
 • Bankovní převod – stejný případ platí i pro převod peněz z jednoho účtu na druhý.
 • Dobírka – u dobírky je situaci trošku komplikovanější. Zde se totiž EET můžete, ale také nemusíte vyhnout. Jestliže vám kurýr doručí peníze zasláním na účet, pak se na vás EET nevztahuje, jsou-li vám ovšem peníze vyplaceny v hotovosti, poté jste povinni platbu evidovat. Kurýr může peníze doručit podle své potřeby, vůbec nezáleží na tom, jak je od zákazníka přijal.

Demoverze e-shopu

Chcete si vyzkoušet na 60 dní zcela zdarma profesionální e-shopové řešení? Navštivte stránku www.inshop.cz , kde si ji můžete zřídit – k dispozici jsou všechny funkce i možnost nasazení přímo na vaši vlastní doménu. Začít prodávat tak můžete i v rámci testovacího období!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.