Kreditní a debetní karty

Rozdíl mezi kreditní a debetní kartou je zcela zásadní. Sice se v dnešní době používá především termín kreditní karta pro všechny platební karty, ale je potřeba v nich dělat rozdíl.


Kreditní karta je pouze taková karta, na které nemá její majitel aktivní zůstatek. Tato karta slouží jako úvěrová karta, kam se musí poslat k nějakému datu peníze, aby se neplatili zbytečně velké úroky. Ale zůstatek této karty nikdy není větší než 0. Kreditní karta funguje jenom jako úvěr, který se čerpá a následně splácí.

kreditní-a-debetní-kartaDebetní karta naopak funguje jako karta k nějakému účtu, který má určitý zůstatek. Je to standardní karta vydávaná k běžnému bankovnímu účtu, se kterou platíme v obchodech. I s debetní kartou někdy můžeme jít takzvaně do mínusu, ale musíme mít sjednané přečerpání zůstatku neboli kontokorentní úvěr. Ale to je zase jiný příběh.

Obecně vzato, všechno dohromady jsou to platební karty a rozlišují se právě podle toho, jestli na ní má majitel uložené peníze, nebo z ní peníze pouze čerpá.

použité obrázky převzaty z webu www.freedigitalphotos.net


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *