Skimming bankomatů

Skimming bankomatů je dnes nejrozšířenější způsob, jak ukrást citlivá data o vaší kartě. Způsobů je hned několik. První, který je tradiční a nejvíce se používá je čtecí zařízení pro kartu a kamera. Čtecí zařízení je umístěno přímo na bankomatu a po vložení karty získá útočník z magnetického proužku všechna potřebná data. Ale ta mu jsou více méně k ničemu, pokud nezná i váš PIN. Ten musí odečíst při zadávání kamerou, která snímá vaši ruku. Nejsnadnější ochrana proti tradičnímu skimmingu je tedy si druhou rukou zakrývat zadávání PINu.

Skimming-bankomatů

Avšak dnes už ani to nemusí stačit. Zloději se totiž naučili dávat místo kamery na čtení jiný prvek, kterým je falešná klávesnice. Tato klávesnice, která je položená na klasické klávesnici na bankomatu, snímá váš PIN a vy si můžete ruku zakrývat, jak chcete. Neubráníte se.

Proto je vždy důležité vybírat peníze pouze tam, kde je bankomat třeba za dveřmi banky, kam se dostanou pouze klienti banky, nebo na místech, kde k bankomatu není snadný přístup pro nainstalování skimmovacího zařízení. Bezpečnost je totiž vždy na prvním místě, a proto pokud se vám zdá, že se bankomatem manipulovalo, nebo že není něco v pořádku, raději z daného místa peníze vůbec nevybírejte.

použité obrázky převzaty z webu www.freedigitalphotos.net


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.