Úspora na daních s offshore společností

Offshore společnosti jsou na vzestupu. Co tento typ podnikání obnáší a jaké jsou jeho výhody?

Co je to offshore

Jako offshore označujeme takovou společnost, která reálně působí v určité zemi, svoje sídlo má však jinde, a to zpravidla v tzv. daňovém ráji.

Jako daňový ráj pak označujeme lokalitu, která nabízí daňové zvýhodnění pro zahraniční společnosti. Z toho přirozeně podnikatelům plynou finanční úspory. Ekonomický aspekt ovšem samozřejmě není tím jediným důvodem, proč o přesunu do daňového ráje uvažovat. Pro řadu podnikatelů svou roli hraje i ochrana majetku, vlastního soukromí i minimální byrokratická náročnost.

Typickými destinacemi, kde dochází k takovémuto způsobu zakládání nových společností je například Malta či Kypr. Mezi daňové ráje zařazujeme taktéž vzdálenější země jako Belize nebo Bahamy.

Jak na založení offshore společnosti

V závislosti na tom, kde má mít budoucí společnost sídlo, se doba potřebná pro její založení pohybuje v rozmezí dvou až čtyř týdnů.

Dále bude nutné si obstarat potřebné dokumenty a výpisy z veřejných rejstříků (typicky živnostenský rejstřík, trestní rejstřík, obchodní rejstřík a katastr nemovitostí) a ověřit příslušné podpisy.

V dalších bodech se pak postup v principu založení offshore společnosti neliší od realizace obchodní společnosti v tuzemsku. Tj. bude nutné se přihlásit k dani z příjmů, ustanovit sídlo a statutární orgány společnosti a otevřít si bankovní účet. Pro ověření osob figurujících ve společnosti mohou být ještě požadovány další doklady, například občanské průkazy.

Offshore bankovní účet

Bankovní účet je pro fungování každé nově založené společnosti v podstatě nutností. Offshore bankovnictví je specifickou součástí bankovního trhu.

U bank působících v offshore zónách si lze založit i bankovní účet a zachovat přitom vysokou míru ochrany soukromí pro jeho majitele. Pozor, často tradovaným omylem je, že je možné založit si bankovní účet anonymní. Absolutní anonymita již v současných podmínkách realizovatelná není, a to v žádné bance kdekoli na světě.

V podstatě nejjistějším řešením, jak dokonale skrýt identitu majitele účtu je založit jej na jinou osobu s tím, že tento formální vlastník následně udělí další osobě právo s účtem v potřebném rozsahu disponovat.

I tento postup však samozřejmě vyžaduje prozrazení identity zřizovatele, navíc zde existuje riziko zneužití.

Jak na jednodušší založení offshore

V současné době již existuje celá řada společností, které se zaobírají zakládáním těchto firem. Výhodou je především to, že v rámci vstupní konzultace vám jejich zástupci doporučí i vhodnou lokalitu.

Poté vám vysvětlí, které podklady budou pro založení nezbytné. Po jejich dodání se už tak zpravidla nemusíte starat o nic.

Nevýhodou jsou přirozeně ceny těchto služeb, někomu totiž musíte zaplatit jeho čas. Založení offshore společnosti tzv. na klíč vyjde řádově na desítky tisíc korun.

Autor: Parkerhill.cz – zakládání offshore společností po celém světě


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.