likwidacja szkod1
 

Vše, co potřebujete vědět o likvidaci pojistné události

Dopravní nehoda se může zdařit každému. V důsledku toho dochází u vozidel k větším či menším škodám, které je třeba opravit. Proto je tak důležité mít platné pojištění, které vám umožní pokrýt celou škodu nebo její část způsobenou zaviněním některého z řidičů. Přečtěte si tento článek, pokud se chcete dozvědět více o činnostech vykonávaných po nehodě.

Co je to likvidace pojistné události?

Postup, který spočívá ve stanovení příčin nehody a osoby odpovědné za její způsobení, je právě likvidace pojistné události. Pojistitel jménem řidiče určí okolnosti nehody a posoudí rozsah škody. Jsou to činnosti nezbytné k poskytnutí výše odškodnění.

Být pojištěn a pravidelně platit pojistné je nutné zejména v případě kolize. Po nehodě převezme všechny formality pojistitel a navíc zaplatí peníze na pokrytí likvidace pojistné události. Pokud jste pojištěni a způsobili jste nehodu, můžete se spolehnout, že vaše pojištění pokryje část odškodného osobě poškozené při kolizi.

Jak vypadá proces likvidace pojistné události?

Proces likvidace škod zahrnuje několik činností, které je třeba provést, aby další kroky provedené pojistitelem byly legální a přinesly očekávané výsledky.

  1. Nejprve musí pojistitel nebo zástupce společnosti ověřit informace od zákazníka. Díky tomu zjistí příčinu, která vedla ke způsobení nehody. Následně dochází k představení výsledů kolize.
  2. Následně se určí rozsah škod, které v důsledku nehody vznikly. Toto je také okamžik pro výpočet výše náležitého odškodnění.
  3. Je také velmi důležité určit, zda existuje odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám, a ne jen řidičům vozidel, která se střetu zúčastnila.

Stojí za zmínku, že v procesu likvidace pojistné události pojišťovna spoléhá na dokumentaci vytvořenou odhadcem.

Nejdůležitější kritéria pojistitele

Aby celý proces po nehodě probíhal hladce a byl ku prospěchu všech, potřebujete pojištění, které splňuje všechny požadavky zákazníka, zejména ty, které týkající se likvidace škod.

Taková společnost poskytuje především odbornou péči a také posuzování pojistných událostí, které jsou vyřizovány rychle a bez problémů. Důležité je, že dobrá pojišťovna vydává rozhodnutí, která jsou nestranná a činí je zkušení profesionálové.

Pokud hledáte společnost, která se postará o likvidaci pojistných událostí, zkontrolujte, zda je její prioritou spokojenost zákazníků a ochrana všech Vašich zájmů. Pokud nemáte znalosti ohledně činností po nehodě, ujistěte se, že vám Váš agent bude schopen vysvětlit všechny postupy.

Při výběru společnosti, která Vás bude zastupovat, věnujte pozornost tomu, zda hodně cestujete autem. Pokud ano, může být někdy potřebná likvidace pojistné události mimo území Vaší rodné země. V takovém případě zvolte nabídku, která obsahuje balíček asistence, rovněž pro pobyt v zahraničí.

Likvidace pojistné události není příjemný proces , pokud si však vyberete osvědčenou společnost, která dbá o své klienty, můžete si být jisti, že se zkušení profesionálové postarají o formality a celý proces Vám usnadní.

 

 freepik.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.