Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka je lehce odlišný druh hypotéky, než na který jsme standardně zvyklí. Standardní hypotéku lze použít pouze na financování bytových potřeb. Kdežto americkou hypotéku je možné použít na cokoliv. Jedná se o neúčelový úvěr, který může jeho majitel využívat naprosto podle své libosti a nemusí poskytovateli úvěru sdělovat, na co a kdy peníze použil. Je mu zkrátka poskytnuta částka, kterou může čerpat naprosto dle své libosti.

americka-hypotekaAmerická hypotéka funguje na stejném principu, jako klasická hypotéka, tedy že je potřeba zastavit nějakou nemovitost proti hypotéce. Stručně řečeno, žadatel dostane peníze až v tu chvíli, kdy je na katastru nemovitostí evidováno zástavní právo na danou nemovitosti.

Maximální částka, kterou je možné u americké hypotéky obdržet, je odvislá od odhadní ceny zastavované nemovitosti a tuto cenu nikdy nemůže překročit. Obvyklá je americká hypotéka v maximální výši zhruba 80% odhadní ceny nemovitosti. Vyšší poměr půjčky k ceně nemovitosti je za prvé výrazně dražší a za druhé velice neobvyklý. Proto se dopředu vždy řádně rozhodněte, jakou variantu financování využijete a zda je pro vás americká hypotéka tím správným řešením. Jde o relativně levné peníze, které můžete splácet celkem dlouhou dobu. Ani velká půjčka, kterou můžete potřebovat, tak nemusí nijak výrazně ovlivnit váš rodinný rozpočet.

použité obrázky převzaty z webu www.freedigitalphotos.net


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.