41d618ced281281534f8b29aa34ab71d1619429689
 

Základní informace o podnikání s ready made společností

Ready made společnosti jsou specifickým druhem podnikání. Jaké mají výhody a co byste o nich měli vědět, než je začnete využívat?

K čemu slouží ready made společnost

Ready made společnost se také označuje jako předzaložená společnost. V okamžiku, kdy o ni podnikatel projeví zájem, je tato společnost již založená a připravená k podnikání.

Splněny jsou veškeré zákonné náležitosti vyžadované k tomu, aby mohla společnost fungovat, tedy zejména zápis v obchodním rejstříku, dále stanovený název, určené sídlo, jmenovaný statutární orgán, přidělené identifikační číslo a plně splacený základní kapitál.

Takováto společnost není nijak ekonomicky aktivní. Jediným cílem je prodat ji koncovému klientovi, který ji dále pro svoje potřeby libovolně využije.

fd4a4e77f768734693b4e56cfab3c46716194296351

Jaké jsou výhody ready made

Výhodou ready made společnosti je rychlost. Od začátku podnikání vás dělí pouze koupě obchodního podílu a jmenování nového jednatele. Hned poté můžete realizovat své záměry.

Ready made firmy mají výhodu v úspoře času. Nemusíte se tak věnovat nutnému jednání s úřady a dalšími institucemi. Místo toho se můžete plně soustředit na rozvoj vlastního podnikání.

A pozor, přestože některé společnosti umožňují si objednat společnost přes internet, seriózní společnost vám nabídne vstupní konzultaci, kterou je nanejvýš vhodné využít např. na parkerhill.cz. Jakékoli podnikání je do určité míry riziková činnost a ujasnit si již na počátku své potřeby je proto důležité.

Jak probíhá prodej ready made společnosti

Klient především poskytuje potřebnou informační součinnost. To znamená, že uvede, zda si například přeje nový název společnosti. Stejně tak zajistí dodání osobních údajů nového jednatele.

Dále doloží souhlas s umístěním sídla, není-li zřizováno sídlo virtuální. Případně by měl mít i již připravené doklady potvrzující odbornou způsobilost, jestliže je předmětem podnikání jiná živnost než volná.

Prodávající společnost zajistí, jestliže je to zapotřebí, změnu společenské smlouvy či zakladatelské listiny u notáře. To může být nezbytné tehdy, přejete-li si například sídlo společnosti umístit do jiného města.

Veškeré změny se následně zanesou do obchodního rejstříku. Nový výpis z něj obdržíte do cca 10 pracovních dnů.

Co je ještě důležité si uvědomit

Nakoupit ready made firmu je zásadně nutné od seriózního prodejce. Je důležité, že firma nikdy nevyvíjela žádnou činnost. Pouze společnost bez historie vám zaručí, že na vás později nepřejdou potenciální neřešené závazky.

Důležité je ptát se po ceně. Spolehlivý prodejce vždy zveřejňuje cenu koncovou, do které nepřipočítává žádné skryté poplatky.

Profesionální společnost také dokáže nabídnout mnohem širší spektrum služeb než pouze prodej ready made. Kromě zmiňovaného virtuálního sídla to může být například zakládání společností na klíč, ale také vedení účetnictví pro vaše podnikání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.