vykup nemovitosti1
 

Jak funguje odkup nemovitosti a na co si dát pozor?

Chystáte se rychle prodat svůj dům nebo byt a potřebujete peníze bez čekání? V takovém případě se nabízí řešení v podobě odkupu nemovitosti. Celý proces může proběhnout během několika dnů, včetně výplaty peněz na účet. S kolika penězi vlastně můžete počítat a jak výkup probíhá?

Klasický prodej nemovitosti ve spolupráci s realitní kanceláří trvá několik týdnů až měsíců. Záleží samozřejmě na mnoha faktorech. Když vás ale tlačí čas a potřebujete z nějakého důvodu rychle hotovost, můžete se obrátit na společnost, která vám zajišťuje výkup nemovitostí.

V některých případech je možné obchod realizovat během 24 hodin, když se neobjeví nějaká zásadní překážka. Obvykle máte zajištěný právní servis, smlouvy zhotovené advokátem, komunikaci s úřady, katastrem nemovitostí apod.

vykup nemovitosti1

Kolik peněz dostanete za výkup domu či jiné nemovitosti?

Cenu samozřejmě nelze přesně určit, protože záleží na lokalitě, velikosti domu, bytu či pozemku, stavu nemovitosti. Například ve městech se většinou lépe prodává, a proto může být výkupní cena vyšší než v místě dál od města, s horší infrastrukturou a občanskou vybaveností.

Výše výkupní ceny se pohybuje mezi 50 a 90 % tržní ceny.

Průběh odkupu nemovitosti

  1. Nejdůležitějším krokem, když máte zájem o okamžitý odkup nemovitosti, je výběr společnosti, se kterou chcete obchod uzavřít.
  2. Jakmile máte vybráno, je postup jednoduchý. První na řadě je osobní schůzka. Tam se pracovník společnosti seznámí s vaší nemovitostí, zeptá se vás na důvody výkupu a představu o ceně.
  3. Další na řadě je prohlídka nemovitosti, zjištění technického stavu, odhad ceny a domlouvání podmínek odkupu. V některých případech je možné vyplatit peněžní zálohu.
  4. Následuje příprava smlouvy, odsouhlasení jejího znění a podpisy, doručení na katastr.
  5. Jakmile jsou smluvní dokumenty podepsané, už se vlastně nemusíte o nic starat a čekáte na peníze, která vám budou vyplacené v uvedeném časovém období. Většina společností zprostředkuje kompletní servis. Někdy pomohou i při jednání s exekutory, věřiteli a dalšími úřady.

Pozor na zaručeně nejvýhodnější nabídky

Nikdy nekývejte na žádné líbivé sliby a zaručeně nejvýhodnější nabídky. Výkup nemovitostí často využívají lidé, kteří se nachází ve finanční tísni a kolem nich se, jak už to, tak bývá, mohou objevit poskytovatelé s ne příliš čistými úmysly.

nemovitosti prodej1

V některých případech tak dochází k nereálným slibům nebo naopak velkému podhodnocení ceny. Proto si vždy společnost prověřte, podívejte se na reference jiných klientů, na minulost firmy a zkušenosti. Vše musí být vždy legitimní a prověřené. A určitě se vyplatí zjistit orientační tržní cenu vaší nemovitosti, aby vás později nemohlo nic překvapit.

Prozkoumejte inzeráty a podívejte se, za jakou cenu se prodávají u vás podobné nemovitosti, jako je ta vaše. Můžete si také nechat udělat svůj odhad ceny nebo si nechat zpracovat nezávaznou cenovou nabídku např. na vykupnemovitostipraha.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.