Jaké sporty jsou finančně nákladnější? Kolektivní nebo individuální?

Chcete dát dítě na sport nebo chcete sami začít sportovat? Nabízí se otázka, kolik jaký sport stojí. Dnes už není opravdu nic zadarmo, jen minimum sportů lze provozovat tak, aniž byste nemuseli pravidelně nic platit. Zaplatit je třeba hlavně ze začátku. Třeba u běhu – zaplatíte jen za boty a funkční oblečení, které můžete používat třeba i deset, dvacet let, pokud se o něj budete dál starat. Běh je však jedním z mála sportů, který nepatří k příliš finančně náročným. Ovšem nabádá nás k další otázce, a sice k té, jaké sporty jsou finančně nejnákladnější? Kolektivní nebo individuální?

Když se rozhodujeme nad tím, jaký sport budeme vykonávat, většinou se nedíváme na to, jestli je sport kolektivní nebo individuální. Zkrátka jen jdeme za tím, co nás baví. Zodpovězme si však položenou otázku.

pixabay.com

Dražší jsou jednoznačně individuální sporty

Tvrdí to nejen odborníci, ale také samotní trenéři. Nákladnější záležitostí jsou rozhodně individuální sporty, pokud bychom měli porovnávat kolektivní a individuální sporty. U individuálních sportů totiž platí, že si všechno musí hradit jedinec, případně rodiče jedince, pokud se jedná o dítě. U kolektivních sportů se částka rozděluje mezi všechny hráče v týmu a není to tudíž takový velký zásah do financí.

Co všechno se u sportů platí?

Platí se nejen základní vybavení, bez kterého nelze daný sport praktikovat, ale také se hradí oblečení, mimo jiné i hodiny strávené na kurtu nebo hřišti (myšlené pronájem dle aktuálního ceníku), také trenér, pokud ho člověk má.

Jaký sport je nejdražší?

Podle průzkumů se k nejnákladnějším sportům řadí tenis. V něm si nachází zálibu stále více dětí, ovšem rodiče to hodně stojí. Někdy až dva a půl tisíce za týden, což činí už deset tisíc za měsíc. Nemůžeme se divit tomu, že rodiče mnohdy sahají po nebankovních půjčkách, respektive po rychlých půjčkách online, jako je půjčka Rerum.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.