Láká vás investování? Co takhle zkusit investovat do dluhopisů

Neustále vás láká investování a rádi byste se stali investorem? Proniknout do světa investic nemusí být nikterak složité. Obrátit svoji pozornost můžete na firemní dluhopisy, které jsou ideální volbou krátkodobé investice pro začínající i zkušené investory. V současné době se s korporátními dluhopisy roztrhl pytel, takže s investováním nebudete mít rozhodně problém. Zjistěte, jaké mají přednosti a na co si dát pozor.

Zajímavý výnos

Již samotný název naznačuje, že firemní dluhopisy jsou vydávány soukromými společnostmi. Získané peníze z dluhopisů firmy využívají vždy na určitý podnikatelský plán, jako je například rozvoj firmy, nákup nových technologií, zvýšení výroby apod. Investorovi pak emitent vyplácí předem stanovený úrok. Tento úrok se pohybuje průměrně zhruba mezi 5–10 %, čímž se firemní dluhopisy řadí mezi nejvýhodnější investice. Například u státních dluhopisů činí úrok pouze 2,1 % a to není brána v úvahu inflace, která má podstatný vliv na zhodnocení peněz.

Na co si dát pozor?

Investice do firem má však také svá určitá úskalí, tak jako každý druh investice. Hlavním rizikem investice do dluhopisů je nesplacení jistiny či úroků, jelikož firma může zkrachovat. Avšak tomuto riziku se dá snadno předejít, pokud si vymezíte dostatek času na výběr vhodné firmy. Určitě si před investováním firmu pořádně prověřte. Zaměřte se především na ekonomické výsledky společnosti, dobu působení a její úspěšnost na trhu, proveditelnost podnikatelského plánu a ověřené reference (nejlépe od lidí, které znáte). Prověřením společnosti značně snížíte případná rizika.

Prověřená společnost EIP

Zvolit vhodnou firmu není jednoduchou záležitostí, jelikož firemní dluhopisy má možnost vydávat jakákoliv firma a prověřovat několik stovek společností by trvalo věčně. Chcete-li si usnadnit hledání, pak naším tipem je společnost Europa Investment Property, která patří do skupiny Premiot Group. Tato společnost se zabývá investicí do výstavby, rekonstrukce, nákupu a následného prodeje nemovitostí ve státech Evropské unie. Nabízený úrok dluhopisu EIP je 7,5 % s úpisem na 3 roky a výplatou úroku 4 krát ročně. Investice do dluhopisů EIP zhodnotí i vaše peníze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.