pojisteni majetku
 

Pojištění majetku – K čemu slouží a jak změnit pojišťovnu?

S pojmem pojištění se v dnešní době setkáváme dnes a denně. Možná právě proto byste měli vědět, proč je důležité pojištění majetku a osob. Toto pojištění totiž slouží nejenom k vaší ochraně, ale také k ochraně vaší nemovitosti, respektive řeší jakékoliv finanční plnění při úrazu a poškození nemovitosti.

Druhy pojištění majetku

Co se týče pojištění majetku, setkat se můžete se dvěma typy. Je to pojištění staveb v podobě nemovitosti a pojištění domácnosti. V prvním případě si pojišťujete stěny, stropy, stavební materiál, střechu a okna. U domácnosti dochází k pojištění šperků, nábytku, elektroniky, vybavení, spotřebičů, knih atd.

Na počátku všeho byste si měli správně nastavit pojištění majetku. Nápomocna vám může být pojištění majetku kalkulačka. V potaz vezměte všechna důležitá pojistná rizika. Mezi ně patří výbuch, požár, pád stromu, vichřice, krupobití, voda z vodovodního řádu i povodeň. Možností je opravdu více než dost. Na základě toho všeho bude utvořeno pojištění majetku s náležitým pojištěním odpovědnosti.

Chcete vypovědět pojištění majetku? Není problém

Pokud jste nespokojeni s pojištěním majetku a domácnosti u současné pojišťovny, bude vás zajímat výpověď pojištění domácnosti vzor. Vědět byste měli také to, kdy můžete změnit pojišťovnu v rámci tohoto pojištění. Je to například před koncem ročního pojistného nebo krátce po jeho sjednání. Dalším důvodem může být nespokojenost při řešení pojistné události či ohlášení zvýšení ceny pojištění majetku a domácnosti.

Pokud máte zájem o kvalitní a dobře nastavené pojištění, využijte online formuláře. Zadejte pár nezbytných údajů o své nemovitosti a nechte si spočítat pojištění na míru. Ideálně takové, které vychází z porovnání nabídek hned několika pojišťoven naráz. S výsledkem pak budete maximálně spokojeni. O tom se můžete přesvědčit sami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.