Pojištění pilota slouží ke krytí škod způsobených na vypůjčeném letadle

Propadli jste létání a přihlásili se do letecké školy? Pak se zeptejte instruktora, zda si sjednal pojištění odpovědnosti pilota za škody způsobené na vypůjčeném letadle. Jedna smlouva by měla zahrnovat pojistné krytí i pro žáka. A ještě lépe uděláte, když si sjednáte vlastní pojištění. Budete mít jistotu, že za vás pojišťovna zaplatí případné škody.

Kdy se vám může pojištění pilota hodit?

Pokud jste nabyli dojmu, že je pojištění pilota zbytečné, protože letecké havárie většinou končí tragicky, jste na omylu. V prvé řadě existuje něco jako náhrada škody v dědickém řízení. Navíc se vždy nemusí jednat o katastrofu, kdy letadlo při tvrdém dopadu exploduje. Pojišťovny řeší spíše poškození v důsledku nešetrného přistání nebo neopatrného zacházení s přístroji. A právě tyto škody se mohou pořádně prodražit. Díky pojištění navíc získáte sebevědomí a nebudete se zatěžovat zbytečnými obavami.

Skvěle nastavené pojištění od Ergo pojišťovny

Přestože pilotů v České republice každoročně přibývá, pojištění odpovědnosti pilota nabízí jen některé pojišťovny. K tomu nejlepšímu patří pojištění pilota online od pojišťovny Ergo. Je určeno pilotům, kteří pravidelně létají s vypůjčenými stroji, instruktorům a jejich žákům. Konkrétně jde o letouny a ultralehké letouny, vrtulníky a ultralehké vrtulníky, kluzáky a ultralehké motorové vírníky.

Pojištění má volitelný limit pojistného plnění ve výši od 50 tisíc do 600 tisíc Kč, nízkou spoluúčast (jednotných 10 %), platí celosvětově a v případě platby kartou okamžitě. Ergo zároveň poskytuje slevy za nalétané hodiny, a to až do výše 20 %.

Smlouvu lze uzavřít na dobu určitou nebo neurčitou s automatickým prodlužováním. Chcete-li se o produktu dozvědět více, přečtěte si podmínky pro pojištění pilota.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.