Pozor na rychlé půjčky

Dnešní trh s úvěrovými produkty je opravdu přesycen. Pokud potřebujete půjčku, stačí zadat do internetového vyhledávače a nabídek máte hned několik. Je ale dobré nevzít hned tu první a pořádně vše prozkoumat. Využít můžete i různých srovnávačů pro srovnání půjček. Většinou vám nabídnou nejlepší půjčku dle vámi zadaných kritérií, a to napříč bankovním i nebankovním sektorem.

Obzvlášť, pokud potřebujete půjčku opravdu rychle, můžete se ocitnout v záplavě rychlých, takzvaných půjček před výplatou. Je jich opravdu velké množství a je třeba vybírat obezřetně.

Proč je třeba být opatrný

Jak uvádíme již výše, pokud potřebujete půjčit peníze rychle, máte jistě mnoho možností. Neukvapujte se ale. Tyto půjčky nabízí většinou nebankovní společnosti. A ne každá společnost, která vám nabídne nebankovní půjčku, je spolehlivá. Může se stát, že narazíte na podvodníky či poskytovatele s ne úplně jasnými  a čistými podmínkami. Obzvlášť pokud na peníze spěcháte, můžete se stát terčem nekalého jednání pod příslibem rychlého vyřízení. Nenechte se do podpisu smlouvy tlačit. I když na peníze spěcháte, těch pár minut navíc, kdy si v klidu přečtete smlouvu a obchodní podmínky, nic neuspíší.

Bankovní versus nebankovní půjčka

Pokud se ve světě půjček nevyznáte, běžte raději do banky. Tam sice může vyřizování chvilku trvat a budete muset dokládat příjem, ale máte jistotu, že vás nikdo nepodvede ani neokrade.

Nebankovní společnosti můžou mít sice mírnější podmínky, ale často si to kompenzují vyššími úroky či jinými poplatky. Navíc člověk neznalý prostředí nebankovních půjček a půjček obecně by se snadno mohl stát obětí nekalého jednání. Nemusí se vždy jednat přímo o podvodníka, který z vás vymámí poplatek a půjčku neposkytne. Může se ale stát, že časem nebudete moct splácet nebo se s jednou splátkou o den opozdíte, a už budete mít problémy s vymahači, jelikož jste si to nepřečetli v obchodních podmínkách, které jste podepsali.

Výhody a nevýhody rychlých půjček

Ne všichni poskytovatelé rychlých půjček jsou podvodníci. Někteří dokonce mohou nabídnout i lepší podmínky než vaše banka.

Výhody rychlé půjčky

Pokud narazíte na poctivou nebankovní společnost, můžete se těšit na tyto výhody:

  • Rychlé vyřízení online – Půjčka je schválená opravdu rychle a peníze poslány okamžitě.
  • Bez složitého dokládání příjmů – Některé nebankovní půjčky můžete získat, aniž byste museli dokládat své příjmy.
  • Bez zkoumání registru – Jiné nebankovní společnosti zase naopak nenahlíží do registrů dlužníků, zatímco banky vždycky. Máte-li tedy nějaký škraloup, například opožděnou úhradu faktury za telefon, nebankovní půjčku budete mít větší šanci získat.
  • Akce Bez poplatku – Některé společnosti poskytující rychlé půjčky mívají různé akce, kdy nemusíte zaplatit za půjčku žádný poplatek ani úrok.

Nevýhody rychlých půjček

  • Nejistota nebankovního sektoru – Zejména pro ty, kteří nemají s půjčkou zatím moc zkušeností, můžou nebankovní půjčky představovat jisté riziko.
  • Nebezpečí, že narazíte na nečestné jednání

Pravděpodobnost vyšších poplatků či úroků – Je dobré se podívat, jaký je poplatek za půjčku a jaké úroky. Některé společnosti vás zkusí nalákat na nulový úrok. Ve skutečnosti po vás ale budou chtít nemalý poplatek za zprostředkování. Půjčka tak může vyjít dráž než jiná s úrokem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.