Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů poprvé pod 2 %

První čtvrtletí tohoto roku bylo ve znamení rekordů. V lednu průměrná hypotéka poprvé překročila hranici dvou milionů korun a dokonce se vyšplhala k  2 138 995 korun. V dubnu jsme se dočkali dalšího historického milníku – průměrná úroková sazba dosáhla svého dosavadního minima – 1,94 procenta. Přestože bylo minulý rok uzavřeno nejvíce hypotečních úvěrů vůbec, podle Ing. Milana Pykala z finanční společnosti FINANCE ALBATROS s.r.o. by měly počty uzavřených úvěrových smluv nadále stoupat.

„Před rokem, kdy začaly úrokové sazby hypotečních úvěrů rapidně klesat, se zvedla vlna zájmu a lidé si začali hojně půjčovat na bydlení. I když předpovědi byly optimistické
a předpokládalo se, že úrokové sazby budou ještě klesat, nikoho by nenapadlo, že boom hypoték bude trvat více než rok a může stále zesilovat,“ říká Ing. Pykal.

HYPOTÉKA JAKO INVESTICE

FA_1Nízké úrokové sazby nelákají pouze ty, kteří si chtějí splnit sen po vytouženém bydlení nebo ty, kteří žijí v pronájmu a spočítali si, že je pro ně výhodnější pořídit si vlastní dům či byt, než platit vysoké nájmy. Ale díky ekonomickému růstu mnoho lidí hledá způsoby, jak své peníze investovat. Jednou z nich je i nákup bytů, aby je mohli pronajímat. Největší zájem je o malometrážní byty. Poptávka převyšuje nabídku, proto ceny malých bytů výrazně stoupají.  Pro ty, kteří  chtějí tímto způsobem investovat je nejvyšší čas, protože kombinace levných hypotečních úvěrů a přijatelných cen nemovitostí nemusí trvat dlouho.

KONKURENČNÍ BOJ BANK

Konkurence mezi bankami je jeden z faktorů, proč se průměrná úroková sazba dlouhodobě drží tak nízko. Banky ale nemohou sazby snižovat donekonečna. „Už nyní se ale připravují na dobu, kdy úroková sazba začne opět stoupat. Své produkty neustále inovují a zatraktivňují, aby přilákaly co nejvíce klientů. Možná jejich marketing bude opět ve znamení různých akcí a slev, kterých v současné době poskytují pramálo, protože nízká úroková sazba jim zdá dostatečným bonusem,“ potvrzuje Ing. Pykal.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.