adapter
 

Proč mít k notebooku dva adaptéry?

V současné době tvoří notebook výbavu téměř každé domácnosti. Bez jeho pomoci se neobejde celá řada povolání. Díky své mobilitě je velkým pomocníkem pro obchodní zástupce, pojišťovací agenty, webmastery, ale i studenty.

Jeho nedílnou součástí je i adaptér, který má za úkol notebook napájet, ale také dobíjet jeho baterii. Díky dobře nabité baterii vydrží přístroj fungovat několik hodin bez nutnosti připojení do sítě.

adapter

Bez adaptéru však je to pouze zlomek času. Adaptér k notebooku zákonitě patří a musíme jej tedy nosit stále s sebou. Adaptér na notebook je však také jeden z nejvíce poruchových komponentů. Výhodou je tedy, pokud si pořídíme adaptéry alespoň dva.

Jaké výhody nabízejí dva adaptéry pro notebooky?

Dva adaptéry pro notebooky jsou ideální volbou v případě, že notebook každodenně přenášíte ze zaměstnání domů. Kromě toho, že ušetříte místo v brašně, nebudete muset nosit tak velkou zátěž, nejen notebook, ale i adaptér něco váží, což vědí především studenti, kteří v batohu, kromě notebooku a adaptéru, nosí ještě skripta nebo další pomůcky potřebné pro přednášky a výuku.

adapter3

Ani obchodní zástupce nechodí pouze s notebookem, takže uvitá, když bude jeho pracovní kabela o nějaký ten gram lehčí.

Náhradní adaptér pro notebooky je ideální pomocník v případě, že se vám na tom původním objeví jakákoli porucha. V současné době sice existuje celá řada obchodů, která je otevřená i o víkendu, ale pokud se porucha na adaptéru objeví ve večerních hodinách či o svátcích, baterie notebooku skomírá a vy nemáte náhradní napájecí adaptér, musíte s nákupem nového vyčkat do ranních hodin následujícího dne, v případě svátků pak na běžný pracovní den.

adapter2

Pokud nosíte notebook vždy na stejné místo, kde můžete mít druhý adaptér, nehrozí, že jej zapomenete doma a váš přístroj přestane brzy fungovat, neboť baterie nebyla dostatečně dobitá a vy nemáte, jak jej připojit do elektrické sítě.

Náhradní adaptér však neoceníte pouze v zaměstnání a doma, ale v případě studentů třeba také na koleji, u rodičů nebo u přátel, kde pobýváte častěji.

Pořídíte-li si dva adaptéry, šetříte také jejich životnost, neboť není potřeba je opakovaně vypojovat ze zásuvky, smotávat do batohu či pracovní tašky a na potřebném místě zase rozmotávat. Kromě toho je tato varianta velmi pohodlná, nebudete muset neustále přepojovat kabely.

Tipy na závěr

Pokud často cestujete a notebook si berete s sebou i na cesty do zahraničí, zajisté víte, že některé státy mají jiné typy elektrických zásuvek. Ideální volbou je adaptér cestovní, který nabízí různé druhy zástrček, ale také redukce do automobilů či letadel.

Některé modely adaptéru v sobě mají také zabudované USB výstupy, díky kterým lze nabíjet i další mobilní zařízení, jež s sebou berete na cesty. Jedná se především o telefony fotoaparáty nebo videokamery. Více informací na inComputer.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.