Sverensky fond muzete vyuzit k hladkemu prechodu majetku
 

Svěřenský fond můžete využít k hladkému přechodu majetku

Svěřenský fond není určený pouze pro movité podnikatele. Může ho využít každý. Například místo závěti, oproti níž vám nabízí mnohem více možností.

Svěřenský fond patří mezi skvělé nástroje, díky nimž můžete ochránit váš majetek. Kromě toho má přesah i do dalších oblastí. Můžete ho využít například jako náhradu za závěť. A pokud jsou všechny pozice ve svěřenském fondu dobře obsazeny, pak se jedná o mnohem lepší možnost.

K čemu se dá využít?

Spousta lidí si stěžuje na českou legislativu a zákony, svěřenecký fond ale patří mezi to, co se vládě spíše povedlo. Přece jen se jedná o robustní nástroj, který může dobře posloužit nejen podnikatelům, ale také ostatním. K čemu ho tedy můžete využít?

Možností je opravdu mnoho. Mezi nejoblíbenější patří možnost ochrany majetku, případně vložení majetky do správy fondu, pokud nemůže majitel danou práci vykonávat. Svěřenský fond by měl majiteli zajistit pravidelnou výplatu a příjem i v případě, že nebude schopný pracovat. Ještě lepší nástroj se z něj ale stává, pokud jej chcete využít k dědictví.

Svěřenský fond lepší než závěť

Svěřenský fond je k tomu účelu přímo určený. Záleží ale na tom, jak obsadíte jednotlivé posty. Nejdůležitější je post správce. Ten totiž může s majetkem fondu nakládat prakticky bez omezení. Pokud si tedy najdete někoho, kdo je šikovný a umí obcházet zákony, mohli byste splakat nad výdělkem. Nad osobou správce tedy přemýšlejte opravdu dlouho. Vyberte pouze někoho, komu opravdu věříte a o němž víte, že vás nepodvede.

Jakmile budete mít tuto pozici vyřešenou, stává se ze svěřenského fondu opravdu robustní nástroj. Díky němu tak může přejít k hladkému předání majetku mezi generaci a k vyřešení dědictví. A to i v případě, že už není vlastník fondu naživu. Do fondu přitom nemusíte vkládat pouze firmy a milionové majetky. Můžete tam vložit například dům nebo menší hotovost. Limity žádné nejsou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.