5ee772d93e6fffd9960720f425ae365d1621588944
 

Výkup domu, kdy vám může pomoci?

Výkup domu je vhodným řešením pro majitele nemovitosti, kterým hrozí exekuce. Co vám v případě probíhající exekuce může hrozit a jak tomu výkup nemovitosti zabrání?

Co je exekuce

Exekuce je výsledkem dluhů, které dlužník měl uhradit. Může být odstartována různými půjčkami od bankovních či nebankovních společnosti. Mnozí lidé taktéž přecení své síly při splácení hypotéky, případně se do potíží dostanou při ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci.

Nařizuje se na návrh, u něhož se vyžaduje podložení relevantním exekučním titulem, což obvykle bývá vykonatelné soudní rozhodnutí.

Exekuční příkaz je pak forma rozhodnutí soudního exekutora o provedení exekuce. Konkrétně exekuční příkaz k prodeji nemovitosti slouží k zajištění nemovitosti dlužníka. Jeho cílem je nemovitost zpeněžit v dražbě.

b985bd9e50c060d3175115059575d3b116215888791

Samotná exekuce tedy automaticky neznamená zabavení domu. Jde o zablokování v katastru nemovitosti. Exekuce slouží také jako určitá „pojistka“ proti tomu, že by dlužník chtěl nemovitost převést na někoho jiného, například na rodinného příslušníka.

Dlužník však může v krajním případě o nemovitost i přijít, jestliže se svou situací nic nedělá. Zabránit se tomuto scénáři dá v zásadě dvěma způsoby: Dlužnou částku uhradit nebo najít jiný majetek, který by byl exekučně postižitelný.

Jakým způsobem pomůže odkup domu

Protože dlužník však zpravidla svou situaci neřeší právě proto, že již nemá finanční prostředky, nelze očekávat, že by mohl dluh uhradit nebo úspěšně zpeněžit jiný majetek.

Jako vhodná možnost se proto nabízí právě prodej nemovitosti, která je exekucí ohrožena. Dlužník tím sice o byt či dům přijde, ale vyváže se z veškerých dluhů a může začít „s čistým štítem“. I odborníci doporučují dlužníkům, aby se nemovitost raději pokusili prodat sami.

Výtěžek dražby totiž zpravidla potřebnou částku na uhrazení dluhu nepokryje. Prodej nemovitosti je proto vhodnějším řešením. Je však nutné vzít v potaz, že při prodeji nemusí majitel nemovitosti disponovat potřebnou zkušeností s realitami, případně jej tlačí čas.

Pak se jakožto optimální řešení nabízí právě výkup nemovitostí specializovanou společností např. Vykupnemovitostipraha.cz. Ta zajistí odkup rodinného domu v krátkém časovém úseku. Hotovost lze získat už do 24 hodin. Navíc ve srovnání s dražbou se průměrná částka výkupu pohybuje kolem 70 až 90 %.

Cena se odvíjí od technického stavu nemovitosti a lokality. Kromě faktického stavu nemovitosti je nutné posoudit i stav právní.

Seriózní společnost nikdy nenabízí 100 % tržní hodnoty nemovitosti z tohoto důvodu, že jednoduše připouští určitou finanční rezervu na pokrytí vlastního podnikatelského rizika. Sama totiž nemá záruku, že se jí následně podaří nemovitost prodat, ačkoli na rozdíl od běžného majitele nemovitosti disponuje adekvátními zkušenostmi a znalostmi realitního trhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.