pojisteni domacnosti
 

Čím se liší pojištění domácnosti a nemovitosti?

Pojištění je službou, která nás doprovází v podstatě na každém kroku. Řidiči vozidel mají pojištěná svá auta a my jako lidé se také pojišťujeme. Kapitolou samou o sobě je pak pojištění nemovitosti a domácnosti. Spousta z vás ale netuší, jaký je mezi oběma produkty rozdíl. Pokud do této skupiny spadáte, začtěte se do následujících řádků.

Pojištění nemovitosti

Nejprve pojďme začít tím, co je to vlastně pojištění nemovitosti. Jedná se o pojištění, které plně chrání vaši nemovitosti, a to před poškozením libovolného typu. Toto pojištění v sobě zahrnuje živly, vloupání zlodějů, zkrat, přepětí, ale i prasklé vodovodní potrubí. Vnímat ho tedy musíte, jako pojištění objektu.

Pojištění domácnosti

Trochu odlišné je pak pojištění domácnosti. To se primárně vztahuje na to, co se nachází uvnitř nemovitosti. Jestliže si nejste jisti tím, co patří do první a co do druhé kategorie pojištění, můžete využít poměrně jednoduchou pomůcku. Když byste otočili dům vzhůru nohama, pojištění domácnosti se bude týkat všeho, co vám vypadne.

Praktické srovnání pojištění

Pokud chcete řešit pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti, nemusíte kvůli tomu v dnešní době chodit na pobočku žádné pojišťovny. Vše vyřídíte z pohodlí domova. Praktickou pomůckou se vám stane pojištění domácnosti srovnání, a to za pomoci speciálního internetového formuláře. Stačí jen nadefinovat pár věcí, o které v rámci pojištění nemovitosti a domácnosti stojíte. Obratem můžete získat cenovou nabídku šitou přímo na míru.

Bývá zvykem, že právě touto cestou se dopracujete k lepším cenám, než jaké dostanete na kamenné pobočce v pojišťovně. Proto neotálejte a využijte pojištění vlastní nemovitosti. Chraňte se v tomto směru adekvátním způsobem, ať už půjde o pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti. Buďte si jisti, že se to vyplatí.

Autor: Redakce Ušetřeno.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.