rozsypane mince
 

Co dělat, když dojdou peníze? Poradíme vám

Pokud se dá o lidech něco prohlásit, pak je to i to, že tito dokážou daleko snáze zchudnout než zbohatnout. Protože se peníze snáze utratí, než vydělají.

Když dojdou peníze

Zajít někam a utratit tam majlant není nic složitého. To dokáže každý z nás. A vlastně se kvůli utrácení ani nikam chodit nemusí, to lze zařídit třeba i přes internet nebo využíváním služeb, jež jsou nám poskytovány doma. Peníze se tak rozkutálí raz dva.

Ovšem přijít si k penězům, to už ani zdaleka tak snadné není. K tomu je třeba vynaložit tu nemálo sil, tu nemálo umu a tu obojí zároveň. A přitom není vlastně nikdy jisté ani to, že si člověk vydělá dost na to, aby mohl vést alespoň trochu uspokojivý život.

A co když se někdo ocitne v situaci, v níž by měl za něco platit, ovšem nemá čím? Pak přijde zaručeně vhod nějaká ta pomoc zvaná půjčka. Někdy bankovní, někdy nebankovní, někdy úvěr, někdy kontokorent, někdy kreditní karta a někdy třeba hypotéka či něco docela jiného. To záleží na okolnostech, v nichž se ten, kdo půjčit potřebuje, ocitne.

mix bankovek

Ale co když dotyčný zájemce o půjčku vzbuzuje oprávněné obavy, že nebude schopen to, co si chce půjčit, zase řádně splatit? Co když má tento velice nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekutory na krku a podobně?

Je logické, že tomu finanční instituce vesměs zrovna pomáhat netouží. Vždyť kdo by chtěl riskovat, že už se se svými penězi neshledá, že? A proto je dobře, že u nás máme i nebankovní společnosti. U jejich hypoték totiž dokáže uspět i pro všechny ostatní finanční instituce nezajímavý žadatel. Sice je tu pro získání produktu jménem hypotéka družstevní byt nebo jiná nemovitost nezbytně zapotřebí, a to proto, že slouží jako zástava, a tedy záruka řádného splácení, ale díky tomu se tu nikdo moc nestará o to, čím bude nebankovní hypotéka v budoucnu splácena. To je věcí toho, komu tu půjčí. A komu taková za vlastně ideálních podmínek poskytovaná neúčelová hypotéka prokáže určitě dobré služby. A to bez ohledu na to, co s její pomocí potřebuje zaplatit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.