Hledáte novou práci? Najdete ji na webu.

V tom případě počítejte s tím, že o některou práci či brigádu, o některé pracovní pozice se může ucházet mnohem více kandidátů, než předpokládáte. Často tomu tak bývá u asistentských pozic. Neztrácejte však naději, a to ani v případě, že máte v podobné pozici pouze roční zkušenosti. Ukazuje se totiž, že mnohé firmy mnohdy raději vezmou člověka s menšími zkušenostmi, neboť není zatížen špatnými pracovními návyky. Takže nabídku práce, kterou jste objevili například na prace.cz, jobs.cz nebo airjobs.cz a která vás láká, rozhodně předem nezatracujte.

Životopis vždy upravte

Noví uchazeči o práci nebo brigádu dělají zásadní chybu v tom, že rozesílají životopisy na různé pozice bez úpravy. Ať už budete reagovat na nabídku práce Havířov, nabídku práce Valašské Meziříčí, nabídku práce Litoměřice, nabídku práce Písek, nabídku práce Most, nabídku práce Karviná, nabídku práce Žďár nad Sázavou, nabídku práce Beroun nebo třeba nabídku práce Cheb, vždy curriculum vitae (CV, životopis) přizpůsobte konkrétní pracovní pozici. Při hledání práce či brigády se vyplatí o tomto hledání povídat všem okolo – známým, spolužákům, rodině. Proč? Protože osobní zkušenost s vaší osobou bude tou nejsilnější referencí pro potenciálního zaměstnavatele.

Nebojte se diskutovat o výši platu

Až budete diskutovat se zástupcem firmy, která nabízí brigádu Praha, brigádu Brno, brigádu Ostrava, práci Brno, práci Ostrava a podobně o výši platu, řekněte si o takový plat, o který máte zájem. Nebuďte však tvrdohlaví za každou cenu. Vždy dodejte, že jste otevření o platu ještě diskutovat, pokud firma nabídne i další benefity (vzdělávání, pracovní doba a podobně). A ještě jedna věc. Než pošlete svůj životopis, nechte si ho zkontrolovat někým jiným, třeba kamarádem. Cizí oči vás dokážou upozornit na věci, které vy sami nevidíte. Můžete je odstranit, změnit. Práce Most, práce Chomutov, práce Třebíč, práce Kladno, práce Klatovy, práce Jablonec nad Nisou, práce Rakovník, práce Benešov nebo práce za rohem vám tak určitě neuteče.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.