Jak se Michle vyvíjela?

Praha i její přilehlé části jsou pro naši zemi historicky velmi významné. Jednou z nich je i Michle, kde právě vzniká nové moderní bydlení. Tato konkrétní část Prahy 4 tu stojí již od 12. století, což je již pěkná řádka let. Pojďme si o ní nyní něco povědět.

Michle

První osadníci se v Michli usadili kvůli velmi bohaté úrodě. Alespoň to nám říkají středověké prameny. Brzo po svém založení se proto Michle stala velmi známou ale i bohatou osadou s mlýny, vinicemi a sladovnami. Přilehlé lesy a louky jí zkrátka přidávaly na prestiži. Michli zmiňuje v jedné z vydaných listin také Přemysl Otakar I. To znamená, že byla skutečně významná. Přemysl Otakar I. byl jedním z největších panovníků naší země.

Michle vystřídala plno majitelů, včetně radikálního husitského křídla. V roce 1506 zde dokonce vypukl obrovský požár, který jí zničil do základů. Říká se, že oheň způsobil Jiří Kapidlanský, jež chtěl pomstít smrt svého bratra. Do dnešní podoby se Michle začala pomalu proměňovat v 19. století. V tu dobu začala ustupovat zemědělská půda. Kompletní připojení k Praze bylo dokončeno v roce 1922.

Nově vznikající Rezidence Hadovitá

Pojďme se nyní podívat, jaké bydlení Michle nabízí. Právě v tuto chvíli zde vznikají nojnovější byty v Praze 4. Rezidence se jmenuje Hadovitá a stojí přímo na Michelské stráni. Postavit 3 budovy na takovém terénu byla výzva, vše se ale povedlo do posledního bodu.

Okolí rezidence je přímo ideální k rodinnému životu. Pěšky můžete dojít do obchodních center, restaurací ale také vzdělávacích institucí. Nachází se tu školy, školky a také gymnázia.

Zkrátka skvělá adresa se vším všudy! Zjistěte si více o rezidenci na webu https://www.rezidencehadovita.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.