527ae8fabf172fb1195dedc935d5c08f1
 

Offshore podnikání v daňových rájích

Zajímá Vás, jak podnikat v daňových rájích? Které země jsou pro toto podnikání nejlepší? Jak na offshore podnikání v daňovém ráji? Pojďme se na to podívat.

Co je offshore společnost

Společnost, která je nazývána „offshore společností“ je taková společnost, která má založené a registrované sídlo v zemi, kde jsou výhodné daňové podmínky. Těmto zemím se říká „daňový ráj“. Že už jste o tomto termínu někdy slyšeli? Pojďme si jej blíže představit.

Co je to vlastně daňový ráj

Za daňový ráj jsou označeny země, které jsou mimořádně daňově výhodné. Často pak v praxi takové země nabízejí společnostem, jejichž obchodní vedení a činnost leží vně takového státu, možnost snížit daňové zatížení na hodnotu blížící se nule.

Většinou se jedná o země s menší rozlohou a nízkou populací. Tyto země ovšem vykazují vysoké ekonomické výkony. Nejznámějšími daňovými ráji světa jsou Panama, Palau, Hongkong, Kajmanské Ostrovy, Seychely, Fidži a mnoho dalších.

Každý daňový ráj má svoje vlastní výhody, a proto někteří podnikatelé zakládají společnosti ve více daňových rájích a ty pak spolu různě kombinují, aby společnost co nejlépe dosáhla svého účelu, pro který byla založena.

Vraťme se, ale k offshore firmě. Jak vůbec takovou firmu založit? Založení takovéto firmy je naprosto jednoduché a velice rychlé. Takovým společnostem se říká ready made offshore společnost.

Takové společnosti jsou již založené, nemají ale žádnou historii a jsou pouze převedeny na jejich nového vlastníka. Samozřejmě však existuje možnost založit si offshore společnost naprosto podle sebe a sobě na míru.

Podmínky pro offshore společnost jsou tedy následující:

  • musí mít místního zástupce v dané zemi
  • musí platit paušální daň vládě daného státu, která je velice nízká někdy i nulová
  • musí udržovat v dané zemi sídlo společnosti

Výhody offshore společnosti

Důvodů, proč si založit offshore společnost je hned několik. Hlavním důvodem je výhodnější daňový režim. Další výhodou je vlastnictví majetku i nemovitostí s využitím offshore společnosti či korporátní anonymita.

34b98245c52c9a62acf733fd5741ae5b1

Offshore společnosti se vyplatí také pro Váš obchod se zahraničními partnery. Tudíž se nedá zjistit u společnosti její vlastník. Ročně jsou založeny na celém světě desetitisíce takových společností.

Výhody tedy jsou: 

  • nulová daň z příjmu
  • snížení provozních nákladů
  • minimální úřední zásah
  • anonymita majitele společnosti
  • minimální nebo žádné vedení účetnictví
  • žádné daňové přiznání, audity

Výhod je opravdu mnoho, a proto, jak už název článku napovídá, je offshore společnost pro vaše daně naprostý „ráj“. Více informací na stránkách parkerhill.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.